Sztuka spotkań Góry Olbrzymie

SZTUKA SPOTKAŃ BIZNESOWYCH

Przyjmijmy, że przez specjalnego posłańca otrzymujesz takie oto zaproszenie:

„Jaśnie Oświecone Mości Księżna Luiza Augusta Wilhelmina Amalia Pruska wraz z małżonkiem Księciem Wilhelmem Fryderykiem Karolem von Oranien-Nassau, mają przyjemność zaprosić Wielce Szanownych Państwa na popołudniową herbatkę do swej posiadłości w Wojanowie…”

Zazwyczaj pierwszą reakcją zamiast radosnego uniesienia jest wszechogarniająca panika i napływające pytania: W jakiej formie odpowiedzieć? Jak się ubrać? Czy i co ze sobą przynieść? Jak się przywitać? O czym rozmawiać? Jak zachowywać się przy stole? A kiedy można wyjść?

Czy ten przykład to czysta fantazja?
Nasze doświadczenia jasno wskazują, że nie, choć w obecnych czasach nieczęsto wymagana jest etykieta dworska. Warto jednak głębiej poznać obowiązujące kanony, gdyż dezorientacja w zachowaniu się uczestników ważnych spotkań jest bardzo mocno odczuwalna.

Przygotowaliśmy kilkugodzinne warsztaty z zasad organizacji wydarzeń nie tylko biznesowych, które mogą stanowić doskonałe uzupełnienie pobytu gości w naszym regionie. Zajęcia realizujemy w pięknych zabytkowych wnętrzach, starannie dobranych do charakterystyki grupy. Oprócz zaufanych wykładowców protokołu dyplomatycznego, często zapraszamy znane nam autorytety z kilkusetletnimi tradycjami rodzinnymi w pielęgnowaniu dobrych obyczajów. Pokazujemy także, w jaki sposób nieinwazyjnie dla pomieszczenia można stylowo i efektownie udekorować wnętrze.

Wiemy ze swoich źródeł, że po zakończeniu naszego kursu z wielu sal konferencyjnych korporacji w tajemniczy sposób znikają „kapcie” z herbatą, kawa „rozpuszczalska” i wszechobecny „susz konferencyjny”, a spotkania nawet te mało istotne, częściej kończą się powodzeniem.

Zapraszamy zainteresowane grupy do skontaktowania się z nami, aby ustalić szczegóły zajęć.